Copyright © 2015 Küçük Arkadaşım

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Öncelikle kampanya tarihleri belirleniyor, destekciler ile anlaşmalar yapılıyor, afiş tasarımları tamamlanıyor. Sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.

Tüm organizasyon Gönüllü Çalışanlar, Bağışçılar ve Köy Okulları olarak 3’e ayrılıyor.

Bağışçılar; Kampanyada belirtilen zarfları hazırlayıp ( bağışçılar dilerse zarf içerisine küçük arkadaşımıza mektup veya not yazabiliyorlar."Bizim tercihimizdir".) paylaşılan adrese gönderiyorlar.

Gönüllü Çalışanlar; Facebook sayfamızdan yayınladığımız Gönüllü Çalışma günlerimize katılabilirler. Bu çalışmada zarf kontrol (içinde herhangi bir siyasi materyal, fotoğraf olmaması gerekiyor. Eksik-fazla malzeme kontrolü yapılıyor eksik varsa tamamlanıyor, fazla varsa çıkartılıyor), zarf yenileme, Mektup ve/veya notlar okunarak onaylama süreci ve kolileme çalışmasında yardımcı olabilirler.

Köy okulları; Bu okullarda görev yapan öğretmen arkadaşlarımız bizimle iletişime geçerek,

Okul Adi:
Ögrenci Sayisi:
Öğretmen Adı-Soyadı:
İlgili kisi:
Telefon:
Adres:
İlçe / İl:

gibi bilgilerini paylaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden bu bilgiler kontrol edilerek onay sürecine alınıyor. Onay süreci tamamlandıktan sonra kargo gönderim işlemlerine geçiliyor. Kargo ulaştıktan sonra öğretmenlerden zarflar dağıtılırken küçük arkadaşlarımızın fotoğraflarını göndermelerini istiyoruz. Geçen senelerde köy okullarında görev yapmış ve zarf gönderdiğimiz okullardaki öğretmen arkadaşlarımızdan başka bir köy okulu önermesini ya da siz takipçilerimizin tanıdığı öğretmenlerin bizimle iletişime geçerek kampanyadan yararlanmasını sağlıyoruz.

*Biz Küçükarkadaşım gönüllüleri olarak; köy okulları bölümü ile ilgili yeni bir çalışma yapılıyor, bununla ilgili kısa süre içinde bilgilendirmeyi de yapılacaktır...

İyilikle ve (u)mutlu kalın...