Copyright © 2015 Küçük Arkadaşım

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl destek olacağım?

Sosyal medya kanallarımızdan yayınladığımız görsellerin üzerinde zarf içeriği ve adres bilgilerimiz belirtilmektedir. Bu adrese zarfları göndermeniz yeterli olacaktır.

Zarf içeriği dışında başka birşey gönderebilir miyim?

Tüm KÜÇÜK ARKADAŞLARIMIZA aynı zarf içeriğinin gitmesi için büyük çaba gösteriyoruz. Bu nedenle zarf içerisinde fazla yada eksik birşey olmamasına lütfen özen gösteriniz. Zarf içerisine mektup/not yazmayı unutmayın...

Birden fazla zarf gönderebilir miyim?

Zarf içeriğini değiştirmeden dilediğiniz kadar zarf gönderebilirsiniz...

Bağışlar para olarak mı toplanıyor?

Hiçbir maddi yardım kabul edilmemektedir. Bizler sadece aracı olarak görev alıyoruz ve küçük arkadaşlarımız için EMEK harcamanızı istiyoruz.

Anlaşmalı kargo firması varmı? Kargo ücretini kim karşılıyor?

KÜÇÜK ARKADAŞIM tamamen gönüllülük esasına dayalı bir şekilde yürütülmektedir. Bilindiği gibi para yardımı da kabul edilmediğinden kargo ücretleri için bütçemiz bulunmamaktadır. Bu yüzden karşı ödemeli kargo göndermemenizi rica ediyoruz. Dilerseniz iletilen adrese elden de teslim edebilirsiniz.
Alıcı kısmına KÜÇÜK ARKADAŞIM ve/veya Yusuf Erol yazmanız yeterli olacaktır.

Bende gönüllü çalışan olmak istiyorum ne yapmalıyım?

info@kucukarkadasim.org adresine mail atarsanız ilgili arkadaşlarımız size bilgileri iletecektir. Zarf kontrol, yeniden zarflama, zarf sayim ve kolileme calismasinda bizlere yardimci olabilirsiniz, bu konu icin https://www.facebook.com/kucukarkadasim adresinden küçük arkadaşım sayfamızdaki duyurularımızı takip etmenizi rica ederiz ...

Yardımlar nereye? hangi okullara gidiyor?

Amacımız tüm Türkiye'deki köy okullarına ulaşmak. Bize başvuru yapan ve onaylanan okullara gönderiliyor. Kampanyamızın 3. Yılı, 1. Yıl 1978 adet, 2. Yıl 3543 adet zarf gönderisinde bulunduk, bu zarfların %70'i Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki köy okullarına, geri kalanları Ege ve Akdeniz bölgesindeki köy okullarına gönderildi.

Facebook'tan (Twitter/Instagram) yazdım, hala cevap verilmedi.

Kampanya konusunda karışıklık yaşanmaması için tek iletişim kanalını kullanıyoruz, bu nedenle gün içinde tüm mesajlara cevap vermeye çalışmamıza rağmen gecikmeler yaşanıyor.

Bilmem gerekenler nedir?

Katılım ve destekleriniz´de, Kesinlikle para yardımının teklif edilmemesini, Listedeki araç-gereç içeriğinin kesinlikle değiştirilmemesini, Siyasi ya da başka bir içeriğin zarflara eklenmemesini, Herhangi bir kuruluş, dernek parti veya şirket olmadığımızın bilinmesini, Kampanyanın tamamen birkaç arkadaş tarafından projelendirildiğini ve yürütüldüğünün bilinmesini, Tüm çabamızın sadece Küçük Arkadaşlarımız’ın mutlulukları için olduğunu, unutmamanizi bekliyoruz.

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz…

Sevgiyle ve Sağlıcakla kalın...